Spóroljon a villanyszámláján! Kérje ingyenes napelem kalkulációnkat itt! (x)
V. Németh Zsolt úgy fogalmazott, mindenkinek, aki a vízzel bánik, tudnia kell, hogy egy olyan spirituális elemmel van dolga, ami már a teremtés kezdete előtt jelen volt, és számos elemében végigkíséri az emberiség történetét is; a víz nélkülözhetetlen. Az államtitkár büszkeségnek nevezte azt, hogy a víziközműért való felelősségből vízgazdálkodásért való felelősséggé változott a feladatkörük, és egy államtitkárságba kerültek azok a felelősségi körök, amelyek a vízvédelemmel, vízgazdálkodással kapcsolatosak, illetve a víziközmű ágazatért való felelősségben jelennek meg.
Hangsúlyozta: a jövőnket meghatározó gazdaságtámogató, gazdaságfejlesztő elem is a víz lesz. V. Németh Zsolt felhívta a figyelmet arra, hogy sikerült konszolidálni a vízgazdálkodási ágazatot: kiszámíthatóbb pályára tették, és az önfenntartó pálya felé halad.
Kiemelte: az elmúlt tíz évben a szinte százszázalékos ivóvízellátás mellett a háztartások 83,5 százalékát rákötötték a szennyvízhálózatra. Példaként megemlítette, hogy ez a szám Romániában 37, Horvátországban pedig 32 százalék, a magyar eredmény pedig valamivel az európai uniós átlag feletti. Emellett az elmúlt tíz évben megduplázott a szennyvíztelepek száma is Magyarországon – tette hozzá.
Szólt arról is, hogy a kormány elindított egy rekonstrukciós programot a régebb óta meglévő hálózatok felújítására, amire eddig csaknem 200 milliárd forintot fordítottak. Az államtitkár hangsúlyozta, a következő időszakban a vízkészleteinkkel való felelős gazdálkodás korszaka jön el. Magát, a vizet egy nagyon fontos ellátási láncnak tekinti a kormány, és ebben a vízérték megőrzése, vízkészleteink állapotának megtartása, vizes élőhelyeink és természeti kincseink állapotának megőrzése is benne van – fűzte hozzá.
V. Németh Zsolt a beruházásról szólva azt mondta, minden ilyen fejlesztés a jövőbe vetett hitről szól, valamint arról is, hogy fontos számunkra, hogy hogyan élünk, milyen környezetet hagyunk a következő generációnak, hogyan bánunk értékeinkkel, közte természeti kincseinkkel.
Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke, a térség fideszes országgyűlési képviselője kiemelte, Magyarország jól kezeli a vízgazdálkodást, “de ami a világban történik, az elkeserítő”. Elmondása szerint néhány évtized múlva a világ tengereiben, óceánjaiban több lesz a műanyag szemét, mint a hal. Azt mondta, jó érzés látni, hogy a szülők, a pedagógusok okosan vezetik rá a gyerekeket arra, hogy hogyan gazdálkodjanak a vízzel, hiszen “ez valóban éltető kincsünk.”
Szabó György Róbert, Jakabszállás polgármestere úgy fogalmazott, hogy ez nem pusztán egy beruházás, hanem biztonságot, jövőt, életminőséget jelent Jakabszállás lakosainak. Hangsúlyozta: a víz a legnélkülözhetetlen kincsünk, és csak akkor érezzük meg igazán értékét, amikor épp nincs, amikor várni kell rá vagy esetleg pótolni. Mátyus Zoltán, a Kiskunvíz Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, az új kút 303 méter mély, és a lakosság jobb minőségű vízellátását fogja hosszú távon biztosítani.