A „Nagyszínpad utáni élet” kiteljesedését ígérik a Sziget szervezői a fesztivál most bejelentett friss helyszínével. A Delta District partiháromszöge az elektronikus zenei kultúra vibráló központjává válik, benne a Yettel Colosseum immár ikonikussá vált amfiteátrumával, a látványában, fény- és hangtechnikájában is megújuló arénával, BOLT Night Stage néven, valamint egy vadonatúj helyszínnel, a The Club-bal. Az „éjszakai negyedben” fellépő mintegy 100 előadó között pedig ott lesz Armin van Buuren, Boris Brejcha, Amelie Lens, Steve Angello, Don Diablo, Vini Vici, Mathame, Miss Monique, Alok és sokan mások.
Keresett kifejezés: fesztivál
Egy hosszabb távú fejlesztés első jeleiként az idei Szigeten számos újdonsággal találkozhatunk. Már a bejáratnál érezhetjük, hogy egy új világba csöppenünk, belépve pedig bőven lesz mit felfedezni. A kulturális sokszínűség és a műfaji változatosság azonban továbbra is a Sziget legnagyobb vonzereje marad. Sok fellépőt ismerünk már, de most érkezett néhány igazán izgalmas a nem zenei programok közül is.
Nemzetközi környezetvédelmi, zöld minősítést kapott a Sziget fesztivál, amely a rangos A Greener Future szervezettől az “ajánlott” besorolást kapta meg a világ fesztiváljai között.
Csaknem egy hónapon keresztül várja a közönséget vonaton, vasútállomáson, folyóparton és egyéb rendhagyó helyszíneken augusztus 30. és szeptember 21. között külföldi és magyar közreműködőkkel, több tematikus eseménysorozattal a PLACCC Fesztivál.
A Sziget idei – egyik – újítása, hogy a programkínálatában és gondolatiságában összetartozó helyszíneket egy-egy
tematikus zónában találjuk majd meg, így az ArtFusion Field, a különböző művészeti ágakat összefogó helyszín lesz – mások mellett – a Nagy Utcaszínház, a Tánchelyszín vagy a Cirkusz otthona, a PlayGround-on pedig játékos
programokat találunk. A Sziget társadalmi üzeneteit a FutureGrounds zóna programjaiban érhetjük tetten. Nézzük,
miért lesz érdemes idén ide ellátogatni a Sziget hat napja alatt!
Egy fesztivál komoly megterhelést jelent a környezetnek, ezért fontos a Sziget számára a fenntarthatóság.
Száz intézmény, szervezet és kezdeményezés részvételével pontosan száz napon át tart az első bécsi Klíma Biennálé, amely az éghajlatváltozás kérdéseit köti össze a művészettel. A helyszín az egész város, a cél, hogy felhívják a látogatók figyelmét a természeti és a társadalmi változásokra, és szembesítsék őket egy olyan jövővel, amelyet a klímaváltozás ural.
Pénteken nyílik meg a Fejér vármegyei Csákváron és a környező településeken a FotoKozma nemzetközi kültéri természetfotó-fesztivál, amely október végéig várja a látogatókat – közölte a fesztiváligazgató hétfőn az MTI-vel.
A szerdán késő este a III. kerületben eddig lefolytatott mérések azt mutatták, hogy az előírásoknak megfelelő, a határértéken belüli a Sziget fesztivál zajszintje – mondta a rendezvény főszervezője az MTI-nek.
Folytatódik a Sziget által elindított, “szeretet forradalma” elnevezésű kezdeményezés, amellyel az augusztus 10-én kezdődő fesztivál a társadalmi változásokra és az ezzel kapcsolatos közös felelősségre hívja fel a figyelmet – áll a szervezők MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében.