De vajon miért jelentek meg nagy számban a tóparton?
Keresett kifejezés: rovar
Harminc országban mérték fel a közösségi tudományban résztvevő civilek a tavaszi kankalint, amely faj kiemelkedő genetikai sokféleséget képes produkálni.
Tudja, milyen növényvédő szereket használ a kertjében vagy a földjein? És azt, hogy ezek hogyan hatnak a beporzó rovarokra és az ökoszisztémára? A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont most egy nagyszabású országos felméréssel szeretné feltérképezni a rovarölő hatóanyagok használatának szokásait. A cél, hogy megértsük, milyen vegyszereket alkalmaznak a gazdálkodók és a hobbikertészek, milyen tényezők befolyásolják a döntéseiket, és milyen hatással van mindez a környezetre.
A rendszeres mézfogyasztás az élhetőbb jövőért tett fontos lépés – jelentette ki az agrárminiszter az Európai Mézes Reggeli – Legyen minden nap mézes nap című program központi eseményén, Szihalmon pénteken.
Többen jelezték Igazgatóságunk felé, hogy a Badacsonyon az Egry József-kilátó és a Ranolder-kereszt között, az Országos Kéktúra útvonala menti fákon több lódarázsfészek is található.
A rovarirtószerek elterjedt használata miatt a kutatók egyre jobban aggódnak azok környezeti és egészségügyi hatásai miatt.
A HUN-REN Agrártudományi Kutatóközpont Növényvédelmi Intézete (ATK NÖVI) kimutatta, hogy a rovarirtószerrel kezelt poszméhek később indulnak megkeresni, és kisebb valószínűséggel találják meg a tesztelt virág-illatanyagot.
Magyarország lakosságának több mint kétharmada városban él. A városi zöldfelületek természetalapú megközelítése számos fontos területre gyakorol jótékony hatást, mint például a klímavédelem, fajvédelem, városi természetvédelem, oktatás, turizmus, vízmegtartás.
A rovaralapú megoldások közös kutatására és fejlesztésére kötött együttműködési szándéknyilatkozatot a rovarfehérje-gyártó Agroloop és a győri Széchenyi István Egyetem – olvasható a két szervezet közös közleményében, amelyet kedden juttattak el az MTI-nek.
Májustól lehet számítani a termetes tőrösdarazsak feltűnésére, de ezek a rovarok az emberekre, a háziállatokra nem veszélyesek – figyelmeztet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesült (MME).