Jogszabályváltozás miatt 2025. január 1-jétől az energiakereskedők és a hálózati elosztó társaságok a nem lakossági felhasználók energiaszámláit kizárólag elektronikus formában bocsáthatják ki; az új évtől a papíralapú számla helyett az MVM is csak elektronikus számlát állíthat ki ezeknek az ügyfeleknek – közölte a vállalat hétfőn az MTI-vel.
Keresett kifejezés: Környezetvédelem
Műfészkek, költőládák kihelyezésével segítheti a lakosság és az önkormányzatok a településlakó, rágcsálópusztító baglyok költését – írja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) kedden az MTI-hez eljuttatott közleményében.
Már 178 helyszínen nyújt segítséget az országban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és további 28 közreműködő szervezet által működtetett Felzárkózó települések program, egyebek mellett a lakhatásban, az egészségügyi ellátásban, a taníttatásban, és abban, hogy az álláskeresők visszajussanak a munka világába.
A PannErgy 163,1 ezer gigajoule (GJ) hőmennyiséget értékesített a harmadik negyedévben, 5,3 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában – közölte a társaság a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján kedden közzétett termelési jelentésében, egyben megerősítette az idei üzleti évre tervezett konszolidált, 3900-4100 millió forintos EBITDA (kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény) várható teljesülését.
Magyarország egyre közelebb kerül az EU környezetvédelmi, energetikai célkitűzéseihez, ami zöldebb, élhetőbb jövőt biztosít – mondta a Nemzeti Fejlesztési Központ területfejlesztési programok végrehajtásáért felelős főigazgatója szerdán Tiszakürtön, a település könyvtárának energetikai fejlesztése kapcsán tartott sajtótájékoztatón.
Az összes fogyasztónál bekapcsolta a távfűtést október közepére a Budapesti Közművek (BKM) Nonprofit Zrt. Főtáv Távhőszolgáltatási Divíziója – közölte a társaság szombaton az MTI-vel.
Földtani kutatófúrások alapján dönthetnek az első magyarországi szivattyús energiatároló helyszínéről – közölte az Energiaügyi Minisztérium legfrissebb Facebook-bejegyzésében vasárnap.
Belgium uniós nyomonkövetési rendszer bevezetését szorgalmazza az orosz cseppfolyósított földgázra (LNG), hogy az uniós szankciókat hatékonyabban lehessen alkalmazni – mondta Tinne Van der Straeten belga ügyvivő energiaügyi miniszter Luxemburgban.
Magyarországon vita alakult ki az erkélynapelemek telepítésének tilalmáról, miközben jogi kiskapuk és lehetséges enyhítések is szóba kerültek.
A jövőben minden napelemes háztartás termelési adatait rögzíteni fogják az energiahatékonyság és a szabályos üzemelés biztosítása érdekében, az Energiaügyi Minisztérium új szabályozása alapján.