Az Európai Parlament (EP) plenáris ülése csütörtökön 329 igen szavazattal, 230 nemmel és 41 tartózkodással elfogadta a gépjárművek típusjóváhagyására és piacfelügyeletére vonatkozó uniós szabályok, az úgynevezett Euro 7 felülvizsgálatáról szóló tárgyalási álláspontját.
Keresett kifejezés: Zöld közlekedés
Érvénytelenítették a hidrogénvonatok vásárlására kiírt második tendert is – számolt be az economedia.ro a vasúti reformért felelős hatóság (ARF) keddi közleménye alapján.
A Wizz Air egyes járatainak földi kiszolgálását a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren ezentúl teljesen elektromos eszközökkel végzi majd vezető szolgáltató partnere, a Menzies Aviation – tájékoztatta a légitársaság az MTI-t hétfőn.
A Toyota nem csak az autógyártás terén marad a mobilitási ágazat élvonalában: a jövőképében magát már nem csupán a világ elsőszámú autógyártójaként, hanem a világ vezető mobilitási szolgáltatójaként meghatározó vállalat úttörő technológiával mutat teljesen újat a kerekesszéket használók számára.
Miként azt már megszokhattuk, újabb világelső* újdonsággal rukkolt elő a Honda.
A Truck and Trailer Welt magazin által rendszeresen megrendezett European Truck Challenge összehasonlító tesztet a Super hajtásláncú 420 R vontatónak köszönhetően egyértelműen a Scania Super nyerte.
A BMW Group megerősíti a technológia iránti nyitottságát és az emissziómentes hajtáslánc-technológiák sokszínűségét élteti.
A magyarországi utakon közlekedők többségét, 59 százalékát leginkább a türelmetlen, agresszív vezetőtársak bosszantják, 58 százalékuk a szabálytalan sofőröket, 37 százalékuk pedig a rossz utakat jelölte meg stresszfaktorként, a felmérés szerint ezekhez hasonlóan a dugók, illetve a mikromobilitási eszközök is sokszor okoznak kellemetlenséget; a válaszadók többsége a stressz elkerülésére alkalmazott módszerek között az agresszív autósoktól való távolságtartást, vagy például a zenehallgatást említette – közölte a Jövő Mobilitása Szövetség.
Minden évben szeptember 16-22. között rendezik meg Európa legnagyobb közlekedési-környezetvédelmi rendezvénysorozatát, a Mobilitási Hetet és az Autómentes Napot, amely arra ösztönzi a közlekedőket, hogy az egyéni közlekedési eszközök helyett vegyék igénybe a fenntarthatóbb, zöld közösségi közlekedést – közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-nek eljuttatott közleményében.
Megélt- és közösségi e-mobilitás címmel rendezett kerekasztal beszélgetést az ABB az Elektromos Járművek Nemzetközi Világnapja alkalmából, amelyen a szakma és a felhasználók képviselői is részt vettek.